ایر جت جکوزی
محتوای این مطلب

ایرجت جکوزی مناسب ماساژ سر تا پا، آرامش خاصی به شما می دهد که به کاهش درد روزانه شما کمک می کند. اطلاعات اشتباه می توانند شما را دائماً به این فکر کنید که چرا به جکوزی نیاز داریم. در این مقاله، همه چیز در مورد ایرجت جکوزی خود باید بدانید را به شما آموزش خواهیم داد.

جکوزی از طریق دو ویژگی اصلی آب گرم و جت های ماساژ، مزایای آب درمانی را برای افراد ارائه می دهد. مزایای جکوزی بسیار فراتر از آب درمانی است. یک ایرجت جکوزی توسط پمپی که آب را از طریق خطوط لوله کشی و خارج از جت فشار می دهد، تغذیه می شود.

آب از طریق فیلتر یا مکش ها وارد می شود و سپس از طریق پمپ به بیرون برمی گردد، این جریان همان چیزی است که وان آب گرم را گرم نگه می دارد. برخی از جت ها همچنین ویژگی اضافی ورودی هوا به خط دارند که باعث افزایش قدرت می شود و همچنین اثر خنک کنندگی بسیار کمی نیز برخوردار هستند.

ایرجت جکوزی چگونه کار میکند

ایرجت جکوزی چگونه کار می کنند؟

آب اسپای شما به وسیله پمپ آن مکیده می شود. سپس از عنصر گرمایش عبور می‌ کند تا قبل از اینکه از طریق جت‌ ها به داخل وان پرتاب شود، گرم شود. حباب های ایجاد شده توسط جت های وان آب گرم شما از شکل ساعت شنی لوله های منتهی به آنها می آیند که چیزی به نام اثر Venturi را به وجود می آورد.

این کار باعث می شود که هوا به مخلوط اضافه شده و در بخار آب حباب هایی ایجاد شود. برخی از جکوزی ها دریچه های هوا دارند که هوای یکنواخت بیشتری را به مخلوط اضافه می کنند. هنگامی که آنها روشن می شوند، وان آب گرم شما حباب می زند و به جای ماساژ هدفمند آب درمانی، یک ماساژ بافت سبک آرامش بخش به شما می دهد. اگر میخواهید همه چیز در مورد ایرجت جکوزی را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

چرا جکوزی کار نمی کند؟

اگر ایرجت شما کار نمی کنند، معمولاً می تواند یک راه حل سریع باشد. مواردی که باید قبل از تماس برای پشتیبانی خدمات از فروشنده جکوزی خود موارد زیر را بررسی کنید.

سطح آب

اگر فیلترهای جکوزی شما نتوانند به اندازه کافی آب بکشند، این احتمال وجود دارد که قدرت جت شما به جریان کم یا بدون جریان کاهش یابد. اطمینان حاصل کنید که سطح آب شما کافی است و در غیر این صورت اطمینان حاصل کنید که جکوزی را خاموش کرده و سطح آب را پر کنید.

فیلتر

اگر فیلتر وان آب گرم شما کثیف باشد، جریان کاهش می یابد و قدرت جت تحت تاثیر قرار می گیرد. مطمئن شوید که فیلترتان تمیز است، برای اطلاعات بیشتر، راهنمای مفید ما در مورد نحوه تمیز کردن فیلتر خود را بررسی کنید.

قفل هوا

اگر جکوزی شما دارای قفل هوا باشد، آب نمی‌تواند به داخل جت‌های شما جریان یابد. قفل هوا زمانی که پمپ شما روشن است و صدا ایجاد می کند اما آب از آن عبور نمی کند به راحتی تشخیص داده می شود، در عوض فقط موج عجیب حباب های هوا وجود دارد.

انواع مختلف ایرجت جکوزی

انواع مختلف ایرجت جکوزی

انواع مختلفی از ایرجت وجود دارد، اما سه نوع از رایج ترین آنها را در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم

 • جت های جهت دار

جت های جهت دار را در هر جکوزی می توان یافت کرد. آنها را می توان تنظیم کرد تا جریان قدرتمند آب را دقیقاً در جایی که می خواهید هدایت کند از آنجا که آنها چنین جریان متمرکزی از آب تولید می کنند، جت های جهت دار برای تقویت گردش خون و کاهش درد و درد ایده آل هستند.

نکته ی قابل توجه در ین مقاله که به همه چیز در مورد ایرجت جکوزی پرداخته این است که جت های جهت دار در وان های داغ با مشخصات پایین تر معمولاً حرکت محدودی دارند و اغلب نمی توانند دقیقاً در جایی که می خواهید قرار بگیرند. هنگام خرید جکوزی خود حتماً در هنگام تست مرطوب به این موضوع توجه کنید.

 • ایرجت جکوزی چرخشی

جت های چرخشی می چرخند و آب را به صورت دایره ای به اطراف حرکت می دهند و ناحیه وسیعی را ماساژ می دهند. اغلب در این ایرجت چرخشی در پشت صندلی وان آب گرم پیدا می کنید، زیرا برای از بین بردن تنش از نواحی بزرگ بدن مانند گردن و پشت مناسب هستند.

 • ایرجت متحرک

برخی از اسپاهای خانگی گران ‌قیمت جت ‌های متحرک دارند که بخار آب را به سمت بالا و پایین یا پهلو به پهلو حرکت می ‌دهند. اینها یک ماساژ آب درمانی مجلل را ارائه می دهند که ناحیه وسیعی مانند کل کمر شما را هدف قرار می دهد.

 • ایرجت کف پا

برخی از جکوزی ها دارای جت های جهت دار در محل پا هستند که ماساژ آرام بخشی پا را ارائه می دهند. اگر زمان زیادی را روی پاهای خود می گذرانید، قطعاً باید به آن توجه کنید، زیرا این یک راه عالی برای تسکین درد پا و مچ پا است.

چگونه جت های اسپا خود را قوی تر کنیم؟

آیا ایرجت های شما ضعیف هستند؟ در ادامه نحوه دریافت جریان آب قوی تر را بررسی می کنیم.

 • اگر جکوزی شما آبشار دارد آن را حتما خاموش کنید. زیرا این کار جریان آب بیشتری را آزاد می کند که از طریق جت ها خارج شود.
 • جت هایی را که استفاده می کنید به طور کامل باز کنید و هر کدام را که نیستید ببندید. این فشار جریان هایی را که می خواهید قوی تر کنید، خارج می شود.
 • دریچه های هوا را به طور کامل باز کنید تا نیروی اضافی به آب جاری شده از جت ها اضافه شود.
  به خاطر داشته باشید که اگر جکوزی شما بیش از 30 جت در هر پمپ داشته باشد، نمی‌تواند همه آنها را با قدرت کامل به طور همزمان اجرا کند.

ضربان ایرجت جکوزی

چرا برخی از ایرجت جکوزی ها ضربان دارند؟

اگر جت های آن به جای تولید جریان ثابت لکنت دارند، ایرجت شما احتمالاً مشکل جریان آب دارد. رایج ترین مشکل در اینجا سطح پایین آب است، به خصوص اگر اخیراً افراد زیادی را در جکوزی خود داشته اید. پر کردن آبگرم خود تا خط آب معمولاً جت های ضربان دار را رفع می کند.

 • اگر سطح آب خوب باشد، ممکن است فیلتر شما مسدود شده باشد و نیاز به تمیز کردن داشته باشد. آن را بردارید و یا آن را تمیز کنید یا آن را جایگزین کنید و ببینید آیا این تفاوتی ایجاد می کند.
 • اگر جکوزی شما به اندازه کافی پر است و فیلتر آن تمیز است اما جت های آن هنوز پاشیده می شوند، ممکن است چیزی خطوط آن را مسدود کند. شستشوی وان آب گرم هرگونه انسداد لوله‌کشی آبگرم شما را برطرف می‌کند.
 • اگر هیچ یک از این تعمیرات جواب نداد، وقت آن است که با یک متخصص تماس بگیرید، زیرا پمپ اسپا شما به احتمال زیاد نیاز به تعویض دارد.

یک جکوزی چند جت نیاز دارد

یک جکوزی به چند جت نیاز دارد؟

این یک سوال بسیار رایج برای خریداران جکوزی است. هنگام خرید جکوزی متوجه یک جکوزی با 100 جت و یک جکوزی هم اندازه با حدود 20 تا 40 جت خواهید شد. هر سازنده جکوزی به سبک و مقدار جت متفاوت است. برخی روی افزودن تعداد زیادی جت برای شگفت‌انگیز کردن خریدار تمرکز می‌کنند و برخی دیگر بر نوآوری و ماساژ هدفمند تمرکز می‌کنند.

 • نسبت پمپ به ایرجت

در هنگام خرید جکوزی باید همیشه به این موضوع توجه کرد. اگر وان آب گرم شما 100 جت دارد اما فقط 1 یا 2 پمپ دارد، برق از هر جت بسیار نازک پخش می شود و ماساژ هدفمند خوبی را ارائه نمی دهد. از طرف دیگر، تعداد کمتر جت با کیفیت بالا، ماساژ بهتر و هدفمندتری را به لوله های داغ ارائه می دهد.

برق مورد نیاز / هزینه های جاری / نویز

با فرض اینکه جت 100 در واقع دارای 4 یا 5 پمپ جت است، باید در نظر بگیرید که چقدر این امر بر هزینه های جاری و تجربه جکوزی تأثیر می گذارد. راه اندازی 3 یا 4 پمپ به هزینه های جاری می افزاید و در هنگام استفاده از وان آب گرم صدا را افزایش می دهد که باعث می شود وان داغ تجربه ای منفی تر شود. با ماساژ متمرکز تر، می توانید تجربه کلی وان آب گرم خود را بهبود بخشید و اطمینان حاصل کنید که می توانید از زمان با کیفیتی که یک جکوزی فراهم می کند لذت کامل ببرید.

 • خطر نشت و تشخیص

هر چه جت های بیشتری به وان آب گرم اضافه شود، لوله کشی بیشتر است! هر جکوزی با کیفیت برای جلوگیری از نشتی ساخته می‌شود و به طور کامل در کارخانه آزمایش می‌شود، اما لوله‌کشی اضافه شده خطر نشت را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، تشخیص نشتی در آینده با تار عنکبوت خطوط لوله‌کشی که در داخل جکوزی قرار دارند، بسیار پیچیده‌تر خواهد بود. اگر یک وان آب گرم با کیفیت و فروشنده قابل اعتماد وان آب گرم را انتخاب می کنید، این عامل نباید نگران کننده باشد، اما اگر در مورد مقدار جت فکر کنید ارزش آن را دارد.

عدم تنوع ایرجت جکوزی

 • عدم تنوع ایرجت جکوزی

همیشه ارزش این را دارد که جت های جت در جکوزی چقدر متنوع هستند. شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که می توانید تنوع کافی برای تامین نیازهای آب درمانی خود را دریافت کنید. همچنین اگر شما مایل به ساخت استخر هستید میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

سه نوع ارائه شده به عنوان مثال بالا، ایده خوبی از انواع مختلف موجود ارائه می دهد. اگر یک تولید کننده جکوزی بر روی مقدار جت تمرکز می کند، باید نوع جت و تنوع آنها را در نظر گرفت.

این پست را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *