نصب اسکیمر
محتوای این مطلب

روش نصب اسکیمر استخر

تمیزکردن استخر به معنای حفظ و نگهداری استخر است که استفاده از اسکیمر استخر در حذف زباله‌های بزرگ قبل از اینکه به قسمت‌های حیاتی دیگر از تجهیزات گران‌قیمت و پیچیده شما، مانند پمپ و فیلتر استخر برسد اقدامی حیاتی است.

اسکیمر

نقش اسکیمر استخر در گرفتن زباله‌های بزرگ و شناور از سطح استخر بسیار حیاتی است، از این رو نصب صحیح آن در مکان مناسب بسیار اهمیت دارد. در اینجا، مراحل نصب اسکیمر استخر و اهمیت نصب آن به‌طور دقیق و بالاتر از خط آب را بررسی می‌کنیم. اسکیمرها برای استخرهایی که بر روی زمین و یا زیر زمین نصب می‌شوند، مناسب هستند و باید به اندازه کافی بالاتر از خط آب نصب شوند. این اسکیمرها می‌توانند در دیواره‌های استخر یا در کناره آن نصب شوند و روش نصب آنها برای استخرهای بر روی زمین یا درون زمین، کمی متفاوت است.

نصب اسکیمر چطور است؟

در نصب اسکیمرها برای استخرهای بر روی زمین و درون زمین، تفاوتی وجود دارد. این ابزارها با مکش آب (و زباله) از طریق یک دریچه عمل می‌کنند. زمانی که آب از آنها عبور می‌کند، زباله‌ها در یک سبد جمع‌آوری می‌شوند. این سیستم از مکانیسم ساده غربالگری برای جمع‌آوری و نگهداری زباله‌ها استفاده می‌کند. خالی کردن سبد از زباله‌های جمع‌آوری شده بسیار حیاتی است تا وضعیت سیستم فیلتراسیون را حفظ کرده و آب را تمیز نگه دارد.

نصب اسکیمر استخرهای درون زمین

نصب اسکیمر برای استخرهای درون زمین مراحل زیر را شامل می‌شود:

 • مرحله یک: پمپ استخر را خاموش کنید. نصب اسکیمر هنگامی که پمپ در حالت روشن است، انجام داده نمی‌شود.
 • مرحله دو: جت برگشت آب را پیدا کنید، معمولاً روی دیوار استخر قرار دارد و نقطه بازگشت آب به استخر را نشان می‌دهد.
 • مرحله سه: پیچ مهره حلقه را باز کنید و حلقه O را بردارید. سپس با دقت مهره حلقه را در جایی خارج از استخر قرار دهید و O-ring را از جت برگشتی بیرون بیاورید.
 • مرحله چهار: اتصالات برای برگشت رزوه که با اسکیمر همراه است را نصب کنید. این اتصالات معمولاً از PVC ساخته شده و از 1 تا ½ اینچ اندازه دارند. این اتصالات را به جت برگشتی وصل کرده و مطمئن شوید که مهره حلقه و O-ring به‌طور صحیح نصب شده‌اند.
 • مرحله پنج: لوله زانویی را وصل کنید، سپس آن را به بدنه اسکیمر متصل کرده و انتهای دیگر را به جت برگشتی متصل نمایید.
 • مرحله شش: همه اتصالات را محکم کنید و از پیچ‌های فولادی ضد زنگ برای بستن و محکم کردن اتصالات استفاده کنید.
 • مرحله هفت: سبد یا کیسه اسکیمر را به خروجی بدنه اسکیمر وصل کنید که دهانه خروجی به وضوح قابل تشخیص است.
 • مرحله هشت: کلاه شناور را روی بدنه اسکیمر قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که به درستی با جت برگشتی متصل شده است.
 • مرحله نهم: پمپ استخر را دوباره روشن کنید و اطمینان حاصل کنید که آب به داخل کلاه شناور و سپس به دهانه اسکیمر می‌ریزد تا زباله‌ها در سبد یا کیسه گرفتار شوند.

نصب اسکیمر استخرهای روی زمین

نصب اسکیمر برای استخرهای روی زمین نسبت به استخرهای درون زمینی تفاوت‌هایی دارد. در حالی که در استخرهای درون زمینی جت برگشتی برای اتصال کفگیر وجود ندارد و نصب اسکیمر به دیواره‌های استخر یا با برش پوشش وینیل به استخر انجام می‌شود.

 1. مرحله یک: محل سرریز را پیدا کرده و آن را به اسکیمر وصل کنید. سپس سرریز را از دهانه بالای اسکیمر وارد کنید و اطمینان حاصل کنید که 3 سوراخ روی کفگیر و سرریز هم‌خطی هستند.
 2. مرحله دوم: سرریز و اسکیمر را به هم پیچ کنید. بعد از هم‌خطی شدن سوراخ‌ها، با استفاده از مته یا پیچ‌گوشتی آنها را با یکدیگر پیچ کنید. اگر اسکیمر شما از جنس پلاستیک است، از سفت کردن زیاد پیچ‌ها خودداری کنید تا به ترک‌ها در اسکیمر اجتناب شود.
 3. مرحله سوم: پوشش درگاه خلاء را به صفحه اسکیمر وصل کنید. این کار را با پیچاندن درپوش پورت به صفحه رویی با استفاده از سوراخ کوچک در پایین صفحه انجام دهید.
 4. مرحله چهارم: اسکیمر و واشرهای جاروبرقی را به دیواره استخر وصل کنید. برای جلوگیری از نشتی، واشرها را با چسب سیلیکون به دیواره استخر چسبانید و اطمینان حاصل کنید که هر دو طرف واشرها با سوراخ‌های مته در یک خط هستند.
 5. مرحله پنجم: روکش وینیل را سوراخ کنید تا اسکیمر به درستی متصل شود.
 6. مرحله ششم: صفحه اسکیمر را به واشرها وصل کنید. با قرار دادن صفحه رویی بر سوراخ‌های دریل شده به آرامی صفحه را به دیوار چسبانید.
 7. مرحله هفتم: آستر را برش دهید تا پورت خلاء دوم بیرون آمده و از داخل صفحه جدا شود.
 8. مرحله هشتم: لوازم جانبی را نصب کنید. سبد اسکیمر را داخل اسکیمر قرار دهید و سپس درب اسکیمر را ببندید.

اسکیمر را چطور میشود نصب کرد؟

محل نصب اسکیمر استخر

موقعیت نصب اسکیمر در استخر به نوع و مدل آن بستگی دارد. اگر یک اسکیمر در استخر شما نصب شده است، احتمالاً یک شکاف مستطیلی سفید در دیواره استخر وجود دارد. هیچ قانون مشخصی برای مکان ایده‌آل اسکیمر وجود ندارد و این وابسته به سیستم فیلتراسیون و اندازه استخر شما است.تمام اسکیمرها در کنار استخر نصب می‌شوند، اما نحوه دقیق قرارگیری آن به نوع استخر شما بستگی دارد.

به عنوان مثال، استخرهای درون زمینی نیازمند اتصال اسکیمر به جت برگشتی هستند. در عوض، برخی استخرهای بالای زمین باید سوراخی برای نصب اسکیمر داشته باشند. همچنین، استخرهای بادی می‌توانند از اسکیمرهای گیره‌ای که به کناره استخر متصل می‌شوند، استفاده کنند و قابل حذف هستند.برای بهبود کارایی اسکیمر استخر، باید اطمینان حاصل کنید که بالای کلاه یا دهانه شناور حداقل 2 اینچ بالاتر از خط آب قرار دارد. یک روش عمومی که می‌توانید رعایت کنید این است که حدود 50 درصد از اسکیمر در آب غوطه ور باشد.

روش های نصب اسکیمر استخر

جمع بندی

در این مطلب به بررسی محل نصب اسکیمر استخر و نکات مربوط به محل نصب و نگهداری از اسکیمر پرداختیم. نصب اسکیمر مانند تمام تجهیزات استخری نیازمند دانش فنی و تخصص است.مجموعه آچارسی مجموعه فروشگاهی در زمینه فروش محصولات تصفیه استخر مانند: کلرزن، فیلتر استخر، پمپ استخر، فیلتر شنی، فیلتر شنی گالوانیزه، استرینر، اسکیمر استخر، پمپ استخری ۲ اسب ۲ اینچ است. جهت خرید محصولات تصفیه استخر از فروشگاه آچارسی با شماره پشتیبانی آچارسی تماس بگیرید:

فروش: ۰۹۰۰۸۴۴۳۲۲۶

مدیریت: ۰۹۱۲۸۴۴۳۲۲۶

این پست را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *