ساخت استخر بتنی

همانطور که از نام این استخرها پیداست، اصلی ترین ماده برای ساخت استخرهای بتنی، بتن است، استخرهای بتنی که در دسته استخرهای درون زمین طبقه بندی می شوند، در مقایسه با سایر استخرها، از مقاومت و دوام بالایی برخوردارند. مقاومت بالای این استخرها در برابر فشار آب و استحکام بهینه در برابر عوامل محیطی و فرایند های شیمیایی، از جمله مزایای برجسته استخرهای بتنی می باشد؛ به علاوه این ساخت استخر بتنی که جزء رایج ترین استخرها به شمار می آید، در ردیف محکم ترین و مقاوم ترین استخرها قرار دارند.

طراحی و ساخت استخر بتنی

پوسته استخرهای بتنی از اسپری کردن بتن ساخته می شود. اسپری کردن بتن دو روش دارد که در روش اول، بتن و آب با یکدیگر ترکیب می شوند و سپس بر روی دیواره استخر اسپری خواهد شد و در روش دوم، بتن و آب با یکدیگر ترکیب نخواهند شد و در مرحله اسپری شدن ترکیب شدن بتن و آب انجام خواهد گرفت. اما در دو روش نیز نتیجه نهایی یکسان است و هیچ تفاوتی از نظر کیفیتی نخواهند داشت.

ساخت استخر بتنی
طراحی استخر بتنی

مراحل ساخت استخر بتنی

در طراحی و اجرا استخر بتنی، باید مراحلی را طی کنید تا یک استخر مطابق با استانداردهای روز داشته باشید. قبل از ساخت استخر بتنی، به کمک کارشناسان ساخت استخر باید محل احداث استخر را مورد بررسی قرار داده تا شکل و ابعاد استخر شما انتخاب شود و در مرحله بعدی، باید اقدام به ترسیم طرح مورد نظر کنید. در ادامه با مراحل دیگر ساخت استخر بتنی آشنا خواهیم شد.

راه اندازی استخر بتنی

حال نوبت به راه اندازی و استفاده از استخر بتنی رسیده است. در این مرحله باید به این نکته توجه کنید که سطح مواد شیمیایی در آب استخر باید مورد بررسی قرار گیرد در غیر این صورت، استخر دچار آسیب های جدی خواهد شد. بهتر است بعد از پر کردن استخر، عملیات کلرزنی را انجام ندهید و بهتر است استخر تان را تا 10 روز بعد از پر کردن برس بکشید تا گرد و غبار اندود برطرف شود. تا متعادل شدن آب، بهتر است شناگران از استخر استفاده نکنند و حتما دستورالعمل های لازم بعد از طراحی استخر بتنی را از منابع قابل اعتماد دریافت کنید.

مزایا و معایب طراحی استخر بتنی

مزایا

  • قابلیت سفارشی بودن
  • ظاهری زیبا
  • با دوام بودن
  • طول عمر بالا

معایب

  • هزینه بالای نگهداری
  • زمان زیاد برای راه اندازی استخر (آچارسی 0 تا 100 ساخت استخر بتنی را در 30 رو انجام می دهد)
  • سازگار نبودن با نمک

هزینه ساخت استخر بتنی

هزینه ساخت استخر بتنی، به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ برای مثال، اندازه، مواد اولیه و محلی که قرار است استخر در آن ساخته شود، از جمله عواملی هستند که در هزینه ساخت استخر تاثیرگذار خواهند بود؛ همچنین ساخت استخر بتنی با توجه به جنس و مصالحی که در ساخت آن مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند متفاوت باشد. برای برآورد قیمت ساخت استخر بتنی، بهتر است به این موضوع توجه کنید که هزینه نگهداری این استخرها در مقایسه با سایر استخرها بیشتر است.

عوامل موثر بر هزینه ساخت استخر بتنی

همانطور که گفتیم در تعرفه ساخت استخر بتنی، پارامترهای مختلفی به صورت مستقیم و غیر مستقیم موثر هستند. نوع طراحی و ابعاد استخر، حجم و میزان آب، نحوه نورپردازی، تجهیزات بکار رفته، نوع و جنس متریال، مدت زمان انجام پروژه و تعداد نیرویی که برای ساخت استخر در نظر گرفته شده است، می تواند در قیمت ساخت استخر بتنی تاثیر گذار باشد.

نگهداری از استخرهای بتنی

هزینه نگهداری از استخرهای بتنی، به مراتب بیشتر از استخرهای فایبرگلاس و وینیلی می باشد. بتن به دلیل سطح متخلخلی که دارد، محیط مناسبی برای رشد جلبک ها فراهم کرده است؛ به همین دلیل مراحلی که برای از بین بردن جلبک های موجود در سطح استخر باید زمان زیادی را در نظر بگیرید؛ همچنین استمرار در نگهداری از استخرهای بتنی، از جمله عواملی است که باعث افزایش طول عمر استخرها خواهند شد. بهتر است هفته ای یکبار سطح استخر را برس بکشید تا هر نوع جلبک از سطح آن برداشته شود. برای نگهداری از استخرهای بتنی بهتر است از کارشناسان ساخت استخر کمک بگیرید تا هم این فرایند به درستی انجام شود و هم موجب صرفه جویی در زمانتان شود.

ساخت استخر بتنی خانگی

یکی از ویژگی های ساخت استخر بتنی خانگی ماندگاری و تداوم آن است. ساخت استخر انواع مختلفی دارد مانند: استخر یتنی، استخر پیش ساخته، استخر وینیل و… از قوی ترین و مقاوم ترین استخر ها میتوان به استخر بتنی اشاره کرد ولی هزینه ساخت استخر بتنی خانگی نسبت به سایر استخر ها بسیار گران است. یکی دیگر از ویژگی های استخر بتنی خانگی قابل تنظیم بودن آن است. شما میتوانید اندازه و شکل استخر بتنی را به سلیقه خود انتخاب کنید.

 

آدرس و تلفن آچارسی برای دریافت خدمات ساخت استخر

آدرس پیمانکار و مجری استخر (خدمات ساخت استخر در سراسر ایران)

شعبه 1: کرج، بلوار دانش آموز، جنب سازمان زندان ها

شعبه 2: کردان، کوهسار، بلوار شریعتی، روبه روی فروشگاه ونوس

تلفن همراه: 09128443226