ساخت استخر خانگی

شنا یکی از محبوب‌ترین و مفرح ترین ورزش‌ها و تفریحات برای هر سن و سالی به شمار می‌رود. اما شلوغی، ازدحام و وجود یکسری محدودیت ها در استخر های عمومی، ممکن است بسیاری از افراد را از این سرگرمی مفید دور کند. ساخت استخر خانگی می‌تواند این مشکل را حل کرده و لحظات خوش و مفرحی را در منزل و کنار خانواده‌تان برای شما به ارمغان بیاورد.

خدمات ساخت استخر خانگی

بیشتر فعالیت تیم آچارسی در طراحی و اجرای مجموعه‌های آبی، شامل: طراحی و اجرای استخر، استخر عمومی و استخرهای آموزشی، تجهیزات و دستگاه‌های آب درمانی، استخر کودک، جکوزی و حوضچه آب سرد می‌باشد.

ساخت انواع استخر خانگی

استخر‌ها از نظر ساخت و نحوه قرارگیری، به دو دسته کلی استخر‌های سرپوشیده و روباز تقسیم می‌شوند. دسته اول در داخل خانه‌ها یا محیط‌ های اختصاصی، در گوشه‌ ای از باغ و ویلا قرار دارند، که به دلیل هزینه‌ی بالا، دارای خواهان کمتری در میان مردم هستند. دسته دوم، استخرهای روباز بوده که معمولا در باغ و حیاط خانه‌های ویلایی، تراس ساختمان و حتی پشت بام ساخته می‌شوند؛ که در این مطلب بیشتر به ساخت این نوع از استخرها می‌پردازیم.

استخر خانگی سرپوشیده

ساخت استخر خانگی سرپوشیده، باعث می شود تا یک فضای لوکس و لاکچری بسیار کاربردی درون خانه ایجاد شود. استخرهای سرپوشیده مکان مناسبی برای شنا به صورت انفرادی و یا خانوادگی می باشند. معمولا هزینه ساخت استخر سرپوشیده به دلیل فضاسازی، بیشتر از استخر های روباز می باشد. از این نوع استخر ها می توان در تمام طول سال استفاده کرد.

استخر خانگی روباز

ساخت استخر خانگی روباز، در حیاط خانه ها و حتی در تراس آپارتمان ها قابل انجام می باشد. استخرهای روباز معمولا پای ثابت دکوراسیون خارجی خانه های ویلایی، و منازلی که از فضای کافی برای ساخت استخر برخوردار هستند، می باشند. ساخت استخر های روباز خانگی به دلیل عدم نیاز به تهویه، گرمایش و سرمایش، هزینه کمتری نسبت به استخرهای سرپوشیده دارند، همچنین استخرهای روباز برای آفتاب گرفتن در فصل تابستان بسیار مناسب هستند.

هزینه ساخت استخر خانگی

هزینه ساخت استخر با توجه به عوامل مختلف، متغیر است. نکته‌ای که حائز اهمیت می باشد، توجه به برآورد هزینه، بعد از به اتمام رسیدن پروژه ساخت استخر خانگی می باشد. به طور کلی برآورد قیمت ساخت استخر خانگی می‌تواند به عوامل بسیار متعددی همچون: بررسی زمین منطقه و نوع خاک، طراحی و نقشه استخر، تعیین مصالح و ابزار به‌کار رفته و… بستگی داشته باشد.

هزینه ساخت استخر خانگی

البته زمانی که طرح اولیه استخر برای شما آماده می شود، پیمانکاران آچارسی میتوانند قیمت استخر خانگی را به صورت حدودی به شما اعلام کنند. همچنین نوع ساختار استخر نیز می تواند تعیین کننده قیمت باشد. 

ساخت استخر خانگی ارزان قیمت

یکی از دغدغه‌های افرادی که قصد ساخت استخر در فضای باغ یا ویلا خود دارند، هزینه ساخت استخر می باشد. لازم به ذکر است که عوامل متعددی در هزینه ساخت استخر ارزان تاثیر گذارند که مهمترین آنها شامل ابعاد استخر، نوع طراحی استخر، متریال مورد استفاده در ساخت استخر می باشند. شما میتوانید با در نطر نگرفتن بسیاری از آپشن هاس استخر استخر ارزان اشته باشید. اگر به دنبال ساخت استخر خانگی ارزان قیمت هستید، بهتر است از کارشناسان ساخت استخر کمک بگیرید.

ساخت استخر خانگی کوچک

ساخت استخر خانگی کوچک یکی از خدماتی است که توسط تیم اچارسی ارائه داده میشود. از جمله دلایلی که می تواند باعث شود شما تصمیم به ساخت استخر خانگی کوچک بگیرید، هزینه و فضای ساخت آن می باشد اما استخرهای خانگی بر خلاف تصور خیلی از افراد دارای ویژگی‌هایی هستند که بسیاری از افراد را ترغیب به ساخت استخر می کنند. یکی از دلایل محبوبیت استخرهای کوچک، زمان کم برای ساخت آنها می باشد؛ همچنین اینگونه استخرها نیازمند صرف هزینه زیاد برای خرید تجهیزات و نگهداری نیستند.

نکات مهم قبل از ساخت استخر خانگی

قبل از ساخت استخر باید به نکاتی توجه کرد که شامل موارد زیر میشود:

 • هدف از ساختن استخر
 • بررسی خاک بستر
 • قوانین منطقه ای قبل از ساخت استخر
 • پیش بینی تعداد افرادی که از استخر استفاده می کنند
 • سیستم گردش آب مناسب برای استخر
 • شناخت پیمانکار مناسب

هدف از ساخت استخر

شما باید هدف از ساخت استخر را معلوم کنید و بتوانید هزینه آن را تامین کنید. هدف از ساخت میتواند برای ورزش، آرامش، سرگرمی، افزایش ارزش دارایی و زیبایی خانه به کاربرود.

برسی بستر خاک

بررسی بستر خاک از نکات مهم قبل از ساخت استخر می باشد. ممکن است خاک حیاط یا زمینی که قصد ساخت استخر در آن را دارید مناسب نباشد پس قبل از ساخت، یک گزارش مهندسی ژئوتکنیک تهیه کنید.

قوانین منطقه ای قبل از ساخت استخر

مطمئن شوید که اموال شما از قوانین منطقه ای که دارید استخر را میسازید پیروی می کند. بسیاری از شهرها در مورد استخرها و قوانین نگهداری آن بسیار سختگیرانه عمل میکنند.

پیش بینی تعداد افرادی که از استخر استفاده می کنند 

بسیار مهم است که قبل از ساخت استخر، اندازه سازه ای که قصد ساخت آن را دارید را برآورد کنید. آیا آن را برای مهمانی های بزرگ و مناسبت های اجتماعی می سازید یا برای جمع خانوادگی خود به ساخت استخر میپردازید.

سیستم گردش آب مناسب برای استخر

سیستم گردش مناسب آب را در صورت کار خود قرار دهید. داشتن کلر در آب استخر باعث میشود که آبی زلال و با کیفیت داشته باشید. با پیشرفت در بهره وری انرژی، اتوماسیون و گرمایش، یک تیم حرفه ای می تواند به شما در یافتن سیستم آبی معتبر و کارآمد برای استخر، کمک کند.

مراحل ساخت استخر

 • کنده کاری و خاکبرداری استخر
 • آرماتور بندی استخر
 • هموار سازی خاک استخر
 • لوله کشی استخر یا لوله گذاری
 • سیم کشی استخر
 • بتن ریزی استخر

نکات مهم ساخت استخرخانگی

مراحل ساخت استخر خانگی

برای ساخت همه استخرها باید مراحلی را طی کنید تا در نهایت یک استخر استاندارد و اصولی داشته باشید. قبل از شروع به ساخت استخر، بهتر است مجوزهای لازم را دریافت کنید؛ همچنین از دیگر کارهایی که باید انجام دهید تصمیم گیری در خصوص نوع متریال و طراحی است که می خواهید برای ساخت استخر استفاده کنید؛ چرا که همه اینها در هزینه ساخت استخر تاثیر گذار خواهند بود. بعد از انجام کارهای ذکر شده، نوبت به زیر سازی استخر به کمک ماشین آلات حفاری میرسد؛ در مرحله بعدی تاسیسات استخر نصب می شود و در نهایت بتن ریزی انجام خواهد گرفت و در انتها نوبت به آب بندی، کاشی کاری و نصب تجهیزات استخر می رسد.

بهترین زمان ساخت استخر خانگی

در مورد زمان ساخت استخر خانگی، بهتر است که فاز نخست قبل از عید نوروز انجام گیرد و سایر کارها به بعد از عید که هوا گرم تر است موکول شود. معمولا زمان 3 تا 6 ماهه برای ساخت استخر های خانگی در نظر گرفته می شود که در این صورت شما می توانید در فصل تابستان از استخر خود، استفاده کنید. البته باید خاطر نشان کرد که ساخت استخرهای بتنی به نسبت استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس که ظرف دو هفته آماده  می شوند، به زمان بیشتری نیاز دارند.

انواع استخر خانگی

در ضمن بهتر است بدانید که فعالیت های ما تنها در زمینه استخر نمی باشد و برای ساخت سونا، جکوزی و همچنین سرویس و نگهداری آنها نیز می توانید با ما در ارتباط باشید.

ابعاد موتورخانه استخر خانگی

ساخت موتورخانه استخر خانگی از جمله مهمترین کارهایی است که باید قبل از ساخت استخر خانگی به آن فکر کنید اما برای طراحی و ساخت آن باید نکاتی را مورد توجه  قرار دهید؛ از جمله این نکات ابعاد موتورخانه استخر می باشد که با توجه به نوع استخر شما متغیر است. حین ساخت موتورخانه استخر خانگی باید به نیازهای گرمایشی و حجم استخر توجه کنید. به صورت معمول، اجزای موتورخانه استخر به دو بخش تقسیم میشود: بخش اول مربوط به تصفیه و مواد ضد عفونی کننده می باشد و بخش دوم مربوط به تجهیزات گرمایشی استخر است که این بخش جزء اصلی ترین بخش‌های موتورخانه استخر خانگی می باشد.

سرویس و نگهداری استخر خانگی

سرویس و نگهداری استخر، یکی از کارهای مهمی است که باید به صورت دوره ای انجام شود. در ساختمان هایی که استخر و جکوزی دارند، همواره تعمیر و نگهداری استخر خانگی، قسمتی از خدمات مورد نیاز این ساختمان ها می باشد. پیشنهاد تیم آچارسی برای عملکرد بهتر و ایمنی مناسب استخر، سرویس هفتگی، و در نظر داشتن دوره سرویس ماهیانه و یک هفته در میان برای استخرهایی که به صورت حداقلی مورد استفاده قرار می گیرند، می باشد.

برای ساخت استخر در منزل نمیتوان نسبت به قیمت روز مصالح هزینه دقیقی در نظر گرفت. هزینه ساخت استخر در منزل به عوامل زیادی بستگی دارد که استخر شخصی هر فردی نسبت به اندازه استخر، متریال ساخت استخر و مواردی دیگر بستگی دارد، شاید فردی علاقه به ساخت استخر ارزان داشته باشد و امکان ساخت استخر ارزان برایش وجود دارد. برای برآورد قیمت استخر و مشاوره برای ساخت استخر ارزان با مشاورین ما در تماس باشید.

برای ساخت استخر میتوان از تمامی فضاهای خالی و بدون کار استفاده کرد که شما بتوانید استخر شخصی خود را داشته باشید.

در بسیاری از موارد ما میتوانید با ساخت استخر پیش ساخته، در هزینه صرفه جویی کنید و هم استخری متناسب با فضا داشته باشد. شما با تماس با مشاوران ما هم استفاده درست از فضای خالی که در اختیار دارید می توانید داشته باشید و هم استخری زیبا در منزل شخصی خود.

سرویس و نگهداری

خدمات سرویس و نگهداری استخر خانگی، توسط تیم آچارسی انجام می گیرد. شما می توانید برای بررسی استخر و برطرف کردن تمام ایرادات، با ما در تماس باشید.

مشاوره تلفنی

می توانید قبل از هرگونه اقدام، به صورت تلفنی با نمایندگی ساخت استخر خانگی آچارسی در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

آنالیز آب

آنالیز آب استخر یکی از فعالیت های بسیار مهم در نگهداری استخر به شمار می رود. تیم آچارسی می تواند با جدیدترین تجهیزات در مدت کوتاهی آب استخر شما را بررسی و آنالیز کرده و در صورت نیاز، با افزونی ها به اصلاح آن بپردازد.

تخلیه و تمیز کردن

یکی دیگر از فعالیت هایی که باید در هنگام ساخت استخر خانگی انجام گیرد، تخلیه و تمیز کردن استخر می باشد که بهتر است به صورت دوره ای انجام شود.

برای دریافت خدمات ساخت استخر خانگی سونا جکوزی آلاچیق می توانید همین حالا تماس بگیرید