هزینه ساخت استخر چقدر است
محتوای این مطلب

یکی از لوکس ترین بخش های یک خانه ویلایی، استخرها و جکوزی هستند و بسیاری از افرادی که خانه های ویلایی دارند، به فکر ساخت استخر یا جکوزی می باشند. اما مسئله ای که مهم است هزینه ساخت استخر می باشد که برای بسیاری از افراد دغدغه است. اگر شما هم به فکر ساخت استخر هستید و می خواهید بدانید چه عواملی بر ساخت استخر ارزان موثراند، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطالب با ما همراه باشید. شما می توانید با یک برنامه ریزی دقیق و با استخدام پیمانکاران مجرب، اقدام به ساخت استخر کنید. در ادامه با عواملی که در قیمت ساخت استخر موثر اند آشنا خواهیم شد.

عوامل موثر در هزینه ساخت استخر

برای برآورد هزینه ساخت هر نوع استخری، در ابتدای امر نیازمند تعیین ابعاد دقیق و طرح کاسه استخر می باشید. اینکه استخر شما چه نوع سازه ای دارد و موقعیت مکانی آن به چه صورت است، از جمله عواملی است که در قیمت ساخت استخر تاثیر گذار است. پارامترهای موثر در هزینه ساخت استخر عبارتند از:

  • اینکه تصفیه آب استخر شما به درستی انجام می شود یا خیر، می تواند در کارکرد درست استخر تاثیر گذار باشد. استفاده از تجهیزات با کیفیت و مناسب برای پاکسازی آب استخر، یکی از عواملی است که بر تعرفه ساخت استخر تاثیر گذارند.
  • مجهز بودن استخر شما به سیستم گرمایش، از جمله عواملی است که بر قیمت ساخت استخر تاثیر گذار است. اینکه موتورخانه استخر شما توانایی گرم کردن آب استخر را دارد یا خیر، یکی از پارامترهای مهم هنگام تصمیم گیری برای ساخت استخر با قیمت کم است.
  • استخرها از نظر مصالحی که برای ساخت آنها استفاده می شود، انواع متفاوتی دارند؛ از استخرهای بتنی گرفته تا استخرهای وینیلی و فایبرگلاس، همگی در قیمت ساخت استخر تاثیر گذارند. بسیاری از افراد برای کاهش قیمت ساخت استخر، از بلوک و آجر برای ساخت استخر استفاده می کنند.

هزینه ساخت استخر بتنی

  • طرح مورد نظر شما برای ساخت و در نهایت سرامیک کاری استخر، از قسمت های مهم در هزینه ساخت استخر است. برخی از افراد برای کاهش قیمت ساخت استخر، به جای سرامیک از رنگ استفاده می کنند.
  • مهمترین عامل در هزینه ساخت استخر، اندازه استخر است؛ مسلما هر چه اندازه استخر شما بزرگتر باشد، هزینه ساخت آن نیز بیشتر خواهد بود. مسئله مهم دیگر این است که ساخت استخرهای بزرگتر به تجهیزات و نیروی کار بیشتری نیاز دارد که می تواند در قیمت ساخت استخر تاثیر گذارد.
  • حفاری زمینی که برای ساخت استخر در نظر گرفته اید، از جمله عواملی است که در برآورد تعرفه ساخت استخر تاثیر گذار باشد. در مواردی که حفر زمین مورد نظر سخت باشد، پیمانکاران نیاز دارند از انفجار استفاده نمایند که همین مورد قیمت گودبرداری را افزایش می دهد.
  • بعد از ساخت استخر، برای افزایش طول عمر آن نیازمند نگهداری درست از استخر می باشید. اینکه قصد دارید خودتان از استخر نگهداری کنید یا از افراد متخصص برای اینکار استفاده نمایید، از جمله عواملی است که در هزینه ساخت استخر موثر است.

آچارسی، پیمانکار طراحی و ساخت استخر، آماده ارائه خدمات در زمینه ساخت استخر، سونا و جکوزی می باشند. برای اطلاعات بیشتر، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

هزینه ساخت انواع استخر

قیمت ساخت استخر

استخرهای بتنی

یک استخر بتنی می تواند به هر شکل و اندازه باشد و به روش های مختلفی ساخته شود. استخرهای بتنی در مقایسه با استخرهای فایبرگلاس یا وینیلی، به نگهداری بیشتری نیاز دارند اما طول عمر بالایی دارند و اگر نگهداری آنها به صورت درست انجام شود، می توانید مدت طولانی از آن استفاده نمایید. به مراتب هزینه ساخت استخر های بتنی نسبت به استخر های پیش ساخته بیشتر است البته میتوان گفت که قیمت ساخت استخر بتنی به عوامل بسیاری مرتبط است. استخر های بتنی تایم بیشتری نسبت به استخر های آماده برای ساخته شدن نیاز دارد.

استخر فایبرگلاس

این استخرها دوام و ماندگاری بالایی دارند. پوسته استخرهای فایبرگلاس در اندازه ها و اشکال خاصی وجود دارد که می توانید آنها را به سازندگان استخر سفارش دهید. فقط به این نکته باید توجه داشته باشید که هر چه اندازه استخرهای فایبرگلاس بزرگ تر باشد، حمل و نقل آن سخت تر خواهد شد. بسیاری از استخرهای فایبرگلاس دارای محدودیت در عمق می باشند که می تواند برای شنای حرفه ای نامناسب باشد؛ به همین دلیل هنگام انتخاب و برآورد هزینه ساخت استخر، باید به این موارد توجه کنید.

بیشتر بخوانید: مقایسه استخر فایبرگلاس با استخر بتنی

هزینه ساخت استخر سرپوشیده

ساخت استخرهای سرپوشیده در مقایسه با استخرهای روباز، به هزینه بیشتری نیاز دارد. هزینه مورد نیاز برای ساخت استخرهای سرپوشیده، شامل موارد مختلف است؛ هزینه لازم برای ساخت استخر، تاسیسات استخر، مصالح و تجهیزات مورد نیاز، ابعاد، خاکبرداری و سایر پارامترها، از جمله عوامل اولیه در هزینه ساخت استخر سرپوشیده می باشند. در کنار تمامی این مولفه ها، هزینه ای که برای محوطه اطراف استخر مورد نیاز است، یکی دیگر از مواردی است که در قیمت ساخت استخر تاثیر گذار است.

هزینه ساخت استخر با کیفیت

قیمت ساخت استخر پیش ساخته

استخرهای پیش ساخته در مقایسه با سایر استخرها به هزینه کمتری برای ساخت نیاز دارند. این استخرها در دو نوع مختلف استخرهای داخل زمین و استخرهای روی زمین وجود دارند که برای مصارف شخصی، پرورش ماهی یا زمین های کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند. استخرهای پیش ساخته در کمترین زمان ممکن، آماده خواهند شد و شما می توانید طرح مورد نظر خود را سفارش دهید. استخر های پیش ساخته جا به جایی سختی دارند اما هزینه ساخت کمی دارد و خیلی سریع آماده استفاده میشود.

چگونه در هزینه ساخت استخر صرفه جویی کنیم؟

ساخت استخر یکی از پروژه های بزرگ برای اکثر صاحبان خانه ها می باشد و ممکن است شما با هزینه های زیادی مواجه شوید. یکی از راه های صرفه جویی در هزینه ساخت استخر، خرید مصالح ارزان برای ساخت استخر است، اما راه های دیگری نیز وجود دارد که می توانید بدون افت کیفیت، در هزینه ساخت استخر صرفه جویی کنید. در ادامه با راه های صرفه جویی در قیمت ساخت استخر آشنا خواهیم شد.

  • یک استخر روی زمین نصب کنید: استخرهای روی زمین به طور قابل توجهی قیمت ارزان تری نسبت به استخرهای داخلی دارند.
  • از نصب تجهیزات اضافی خودداری کنید: استفاده از ویژگی های اضافی مانند تخته غواصی، نورپردازی های منحصر به فرد، عرشه یا پاسیو از جمله عواملی هستند که در هزینه ساخت استخر موثر می باشند که شما می توانید برای صرفه جویی در هزینه ساخت استخر، از نصب این موارد خودداری کنید.
  • تعمیر و نگهداری استخر را خودتان انجام دهید: هزینه های استخدام یک فرد حرفه ای برای نگهداری استخر، می تواند باعث افزایش هزینه های اجرا استخر شود. بررسی سطح مواد شیمیایی آب، اندازه گیری PH آب و سایر موارد دیگر، از جمله کارهایی است که می تواند توسط خودتان انجام شود.

سخن آخر

 عواملی که در هزینه ساخت استخر دخیل می باشند، بسیار زیاد هستند که به موقعیت مکانی شما و نوع طراحی که برای استخر خود در نظر دارید بستگی دارند. در این مقاله با تعرفه ساخت انواع استخرها آشنا شدیم و ذکر کردیم که چه مولفه هایی در قیمت ساخت استخر دخیل هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و برآورد تقریبی قیمت ساخت استخر، می توانید با کارشناسان آچارسی در تماس باشید.

هزینه ساخت استخر در سال 1401 چقدر است؟؟

هزینه ساخت استخر در سال 1401 مانند سال های دیگر میتواند نسبت به قیمت روز تجهیزات، ابعاد استخر، متریال های به کار رفته در استخر متغیر باشد. تیم آچارسی ارائه دهنده خدمات ساخت و طراحی استخر در تمامی نقاط ایران است و شما با تماس با کارشناسان تیم آچارسی میتوانید از براورد قیمت روز ساخت استخر بهره مند شوید.

قیمت استخر پیش ساخته بیشتر است یا استخر بتنی؟

از آنجایی که استخر پیش ساخته استخر آماده است نیاز به خیلی از عواملی که در استخر بتنی استفاده میشود را ندارد پس به مراتب میتواند ارزان تر باشد زمان ساختش کمتر باشد اما در استخر های بتنی اندازه و عمق استخر میتواند به خواسته شما تغییر کنید و بزرگتر از پیش ساخته باشد.

این پست را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *