ساخت استخر در پشت بام

یکی از جذاب و خلاقانه ترین روش های طراحی استخر، ساخت استخر در پشت بام است که می تواند لذت شنا کردن را چند برابر کند. ساخت استخر در پشت بام، یکی از خدماتی است که شرکت های ساخت استخر مانند آچارسی، در بسیاری از برج ها و مجتمع های مسکونی ارائه می‌دهند. ساخت استخر شنا روی پشت بام، نیاز به افراد متخصص دارد تا بتوانند طراحی زیبایی را برای شما رقم بزنند. ساخت استخر در روف گاردن، یکی از کارهایی است که امروزه مورد توجه بسیاری از صاحبان کسب و کارها قرار گرفته است و افراد زیادی به دنبال طراحی و ساخت استخر شنا روی پشت بام می باشند.

خدمات ساخت و طراحی استخر در پشت بام

طراحی استخر در پشت بام منازل به دلیل طراحی که دارد می تواند به مدرن شدن زندگی شما کمک کند. ساخت استخر شنا روی پشت بام فرصتی مناسب برای افرادی است که فضای کافی برای طراحی و ساخت استخر در خانه را ندارند؛ این افراد با ساخت استخر در پشت بام، می توانند در کنار لذت بردن از منظره اطراف، از شنا کردن نیز لذت ببرند. از جمله مهمترین نکات در اجرا استخر شنا روی پشت بام، انتخاب نوع طراحی می باشد که باید توسط متخصصان ساخت استخر انجام گیرد تا مشکلاتی را برای شما به وجود نیاورد.

ساخت استخر در پشت بام
ساخت استخر کوچک در پشت بام

شرایط ساخت استخر روی پشت بام

اگر در خانه یا حیاط خود فضای کافی برای ساخت استخر ندارید، پیشنهاد ما به شما ساخت استخر در پشت بام است. در ساخت استخر شنا روی پشت بام خانه، می توانید از ایده های جدید و مدرن برای طراحی آن استفاده کنید. طراحی و اجرا استخر شنا در پشت بام کمی متفاوت تر از ساخت استخرهای زمینی می باشد و شما باید عوامل مختلفی را برای ساخت آن در نظر بگیرید. در اچارسی ما تمام سرویس ها و خدمات مورد نیاز شما را با ارائه بهترین راه حل ها انجام میدهیم و شما را در ساخت استخر مد نظرتان کمک خواهیم کرد.

قواعد طراحی استخر در پشت بام

هنگام برنامه ریزی برای ساخت استخر شنا روی پشت بام، ممکن است سوالات زیادی برای شما به وجود آید؛ از جمله دغدغه هایی که برای کاربران وجود دارد این است که آیا ساختمان توانایی تحمل وزن استخر را دارد؟ یا اینکه آیا راهی برای جلوگیری از نشت آب وجود دارد یا خیر. برای پاسخ دادن به این سوالات، باید عوامل متعددی را هنگام طراحی استخر در پشت بام در نظر گرفت؛ از جمله مهمترین عواملی که قبل از ساخت استخر در پشت بام باید به آنها توجه کنید عبارتند از:

1.برای انتخاب و طراحی مدل استخر روی پشت بام، باید برنامه ریزی اصولی داشته باشید و برای ساخت استخر حتما از مصالحی استفاده کنید که توانایی تحمل بار وارد شده به ساختمان را دارند.

2.برای جلوگیری از نشت آب به داخل ساختمان، باید از موادی استفاده کنید تا از نشتی آب جلوگیری کند؛ برای مثال، مخلوط بتن مسلح از جمله مصالحی است که برای ساخت استخر در پشت بام مناسب است.

3.سقف پشت بامی که می خواهید استخر خود را روی آن بسازید، باید به صورت دقیق و کاملا عایق بندی شده باشد تا از نشتی آب جلوگیری کند.

4.دریافت مجوز برای اجرا استخر در پشت بام، از جمله نکاتی است که قبل از ساخت استخر روی پشت بام باید به آن توجه کنید.

5. اطمینان پیدا کردن از اینکه ساختمان شما توانایی تحمل وزن استخر را دارد یا خیر، از جمله قواعدی است که باید قبل از طراحی استخر شنا روی پشت بام در نظر گرفته شود.

6. با توجه به اینکه قطر سازه پشت بام طوری نیست که بتوانید استخر را داخل آن حفر کنید، بهتر است برای ساخت استخر در پشت بام از بلوک چینی استفاده کرده و ارتفاع استخر را افزون بر سطح پشت بام در نظر بگیرید.

7. در نهایت برای ساخت استخر در پشت بام از یک تیم حرفه ای کمک بگیرید چرا که ساخت استخر روی پشت بام، چندین برابر ساخت یک استخر معمولی به تخصص نیاز دارد.

محاسبه وزن استخر روی پشت بام

محاسبه وزن استخر روی پشت بام، از جمله اقداماتی است که باید قبل از ساخت استخر آن انجام گیرد. اینکه استخر شما توانایی تحمل وزن استخر را دارد یا نه، یک امر بسیار مهم در ساخت استخر روی پشت بام می باشد. برای محاسبه وزن استخر روی پشت بام، لازم است در ابتدا حجم استخر را محاسبه کرده که این حجم به شکل هندسی استخر بستگی دارد.

ساخت اسخر پشت بام خانه

طراحی استخر روف گاردن

برای زیباتر کردن استخرهای پشت بام، می توانید از خدمات شرکت های مختلف استفاده نمایید؛ همچنین ساخت استخرها در شکل های مختلف اعم از گرد، مستطیل و … می تواند در زیبایی استخر شما موثر باشد. یکی از انواع استخرهایی که می توانید برای ساخت در نظر بگیرید، ساخت استخر شیشه ای است که علاوه بر اینکه حجم استخر شما را دو چندان می کند، باعث شده تا از مناظر اطراف نیز لذت ببرید. اگر قصد دارید تا استخر خود را به شکل مستطیل یا مربع طراحی کنید، بهتر است آن را در فضایی ثابت و به صورت روکار بسازید چرا که ساخت اینگونه استخرها به صورت توکار سخت می باشد.

محصول پیشنهادی: پمپ استخر

چه کسانی می توانند اقدام به ساخت استخر روی پشت بام کنند؟

همانطور که گفتیم، قبل از ساخت استخر در پشت بام، باید مطمئن شوید که خانه شما واقعا توانایی تحمل سازه استخر را دارد یا خیر اما فقط توجه کردن به این مورد کافی نیست، در حالت کلی، سقف شما باید صاف و به اندازه کافی بزرگ بوده تا ظرفیت کافی برای احداث استخر شنا را داشته باشد.

در کنار تمامی این موارد باید در نظر بگیرید که ساخت استخر در پشت بام برای منطقه شما می تواند کار عاقلانه و هوشمندانه ای به نظر برسد یا خیر و بعد از بررسی این مراحل، اقدام به ساخت استخر در پشت بام کنید؛ برای مثال، اگر شما در یک منطقه با آب و هوای سرد زندگی می کنید، ساخت استخر در پشت بام منزل نمی تواند گزینه مناسبی برای شما باشد چرا که به علت یخ زدگی استخر، مشکلات متعددی برای شما پیش خواهد آمد؛ اساسا برای ساخت استخر در پشت بام، بهتر است نیازهای محیطی خود را مورد بررسی قرار دهید و بعد اقدام به احداث استخر کنید.

سفارش ساخت استخر در پشت بام

مجموعه های مختلفی مانند اچارسی وجود دارند که می توانید برای سفارش ساخت استخر در پشت بام، به آنها مراجعه کنید. برای طراحی و ساخت استخر شنا روی پشت بام، می توانید از استخرهای پیش ساخته یا ثابت استفاده کنید. ساخت استخر ثابت بر روی پشت بام از جمله محبوب ترین استخرهایی است که مورد توجه قرار گرفته که برای اجرا آنها باید پارامترهای مختلفی توسط پیمانکاران ساخت استخر مورد توجه و بررسی قرار گیرد.

قیمت ساخت استخر پست بام

هزینه ساخت استخر روی پشت بام

هزینه ساخت استخر روی پشت بام به عوامل متعددی بستگی دارد؛ برای مثال، اجرا استخرهای پیش ساخته نیازمند یک جرثقیل می باشد تا تجهیزات مورد استفاده پیمانکاران را به دست آنها برساند. به صورت کلی، قیمت ساخت استخر روی پشت بام می تواند به فاکتورهای زیر وابسته باشد:

  • ابعاد استخر از جمله مهمترین فاکتورهایی است که در هزینه ساخت استخر در پشت بام تاثیر گذار است. این ابعاد را کاربران تعیین کرده که هر چقدر استخرها بزرگتر باشند، نیازمند پرداخت هزینه بیشتری برای ساخت استخر شنا روی پشت بام هستید.
  • جنس استخر از دیگر عوامل تاثیر گذار بر تعرفه ساخت استخر روی پشت بام می باشد؛ هزینه ای که برای ساخت استخر بتنی پرداخت می کنید در مقابل ساخت استخر وینیلی یا پیش ساخته می تواند متفاوت باشد.
  • یکی دیگر از عوامل موثر بر تعرفه ساخت استخر در پشت بام، هزینه مربوط به حمل مصالح و تجهیزات ساخت استخر است.
  • هزینه های جانبی برای ساخت استخر شامل هزینه مربوط به نصب تجهیزات مختلف در داخل یا اطراف استخر است؛ برای مثال، نورپردازی های خاصی که در ساخت استخر مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند در هزینه ساخت استخر شنا روی پشت بام موثر باشد.

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده، شرکت های ارائه دهنده خدمات ساخت استخر خانگی، مبلغی را به عنوان دستمزد از شما دریافت خواهند کرد که هزینه های مربوط به دستمزد شرکت های مختلف با هم متفاوت است.

سرویس و نگهداری استخر روی پشت بام

سرویس و نگهداری استخرهای روی پشت بام، از جمله مسائلی است که بعد از ساخت این استخرها باید مورد توجه قرار بگیرد. نگهداری این استخرها نیز مانند استخرهای دیگر شامل اقداماتی می شود که مانع از تغییر کیفیت آب شده تا باعث ایجاد خطر برای شناگران نشود. تمیز کردن استخرهای روی پشت بام نیز باید مانند تمامی استخرها به صورت دوره ای انجام گیرد و شما باید هر از چند گاهی استخر خود را از حشرات و سایر زباله ها پاک کنید. برای سرویس و نگهداری از استخرهای خود، می توانید از خدمات شرکت های مختلفی که در این زمینه فعالیت دارند بهره ببرید.