فیلتر استخر

نمایش 1–12 از 17 نتیجه

فیلتر استخر یکی از مهمترین بخش های تشکیل دهنده یک سازه استخر می باشد. برای خرید فیلتر استخر می توانید انواع مختلفی از فیلتر ها را در بازار یافت کنید که هر یک ویژگی های خاص خود را دارند. اگر به تازگی ساخت استخر خانگی را انجام داده باشید، احتمالا میدانید که بدون یک سیستم گردش آب، آب استخر آلوده می شود و تقریبا بعد از مدت کوتاهی نمی توانید از استخر برای شنا و تفریح استفاده کنید.

اینجاست که اهمیت سیستم گردش آب استخر مشخص می شود. سیستم گردش آب متشکل از بخش های مختلفی می باشد که پمپ ها یکی از مهمترین آنها هستند. پمپ استخر می تواند نظافت استخر شما را تضمین کند. البته باید در نظر داشته باشید که پمپ نیز نیاز به نگهداری دارد. شما می توانید خرید پمپ استخر را در سایت آچارسی انجام دهید.

فروش پمپ استخر با برند های معتبر به همراه گارانتی انجام می شود و در صورتی که دنبال خرید پمپ با بهترین قیمت هستید، می توانید با کارشناسان فروش ما در تماس باشید. قیمت پمپ استخر در فروشگاه آچارسی رقابتی می باشد و کمتر فروشگاهی محصولات خود را با این قیمت ارائه می کنند.

انواع فیلتر استخر

اولین قدم برای خرید فیلتر استخر، این است که بدانید چه نوع فیلتری نیاز دارید. به صورت کلی 3 نوع فیلتر در بازار یافت می شود :

 1. فیلتر شنی
 2. فیلتر دیاتومه
 3. فیلتر کارتریجی

در این فیلتر ها قیمت، فرکانس تعویض و نرخ فیلتراسیون بر اساس نوع هر مدل از فیلتر ها متفاوت می باشد. به همین دلیل بهتر است تا در مورد هر یک از مدل های فیلتر اطلاعات کاملی داشته باشید که بتوانید تصمیم گیری درسته انجام دهید.

فیلتر شنی

اگر بودجه کمی دارید، یا در نظر دارید تا کمترین زمان را برای تعمیر و نگهداری استخر سرف کنید، فیلتر شنی می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. همچنین این نوع از فیلتر برای استخر های بزرگ مناسب است، زیرا به راحتی مسدود نمی شود.

پمپ استخر آب را از داخل استخر به سیستم تصفیه وارد می کند و آب وارد شده به مخزن بزرگی از شن وارد می شود. داخل مخزن در نظر گرفته شده، سیلیس قرار گرفته است که می تواند ذراتی به بزرگی 20 میکرون بگیرد. هر دانه شن دارای شاخه های زیادی است که این شاخه ها می توانند آلاینده ها و کثیفی را از در داخل خود جذب کنند.

البته با گذشت زمان این شاخه ها فرسوده خواهند شد و در نهایت نیز قابلیت تصفیه را از دست خواهند داد. با اینکه آلودگی ها در مخزن جمع می شوند، اما بعد از گذشت مدت زمان زیادی مشاهده خواهید کرد که گردش آب به خوبی صورت نمی گیرد و در این زمان باید به فکر تعویض سیلیس باشید. اگر از فیلتر شنی استفاده می کنید، باید حتما به صورت دوره ای مواد شیمیایی استخر مانند کلر رو در استخر بریزید تا با استفاده از این مواد، بتوانید تصفیه آب استخر را انجام دهید.

مزایا و معایب فیلتر شنی

مزایا

 • هزینه کمتر
 • تعمیر و نگهداری آسان
 • ماندگاری 5 الی 7 ساله سیلیس استفاده شده
 • قابلیت افزایش راندمان سیستم فیلتر با استفاده از مواد افزودنی

معایب

 • فیلتر مواد 20 میکرونی، تقریبا کمترین تاثیر را نسبت به فیلتر های دیگر دارد.
 • در گذر زمان کاهش راندمان را شاهد خواهید بود.

فیلترهای کارتریج

فیلتر های کارتریجی استخر، معمولا قیمت بالاتری نسبت به فیلتر های شنی دارند. اما نگهداری از فیلتر کارتریجی استخر ساده است و برای استخر های کوچک کاربردی تر می باشد. از نظر اندازه نیز این محصولات اندازه کوچکتری نسبت به فیلتر سنی دارند. فیلتر مواد زائد با اندازه 10 میکرون در محصولات کارتریجی انجام می گیرد و همین موضوع نیز باعث شده تا عملکرد آنها نسبت به فیلتر شنی بهتر باشد.

مصرف انرژی نیز برای فیلتر کارتریج پایین تر است و از انجام که کثیفی ها را جمع آوری می کند، نیاز به تمیز کردن دارد. البته به جای بک واش فیلتر، می توانید کارتریج را با استفاده از فشار مستقیم آب تمیز کنید.

مزایا و معایب فیلتر کارتریجی

مزایا

 • فیلتر آلاینده هایی تا اندازه 10 میکرون
 • بدون نیاز به بک واش
 • در سرعتهای پایین (پمپ های سرعت متغیر) عملکرد خوبی دارد

معایب

 • طول عمر 2 تا 3 سال
 • 1 یا 2 بار تمیز کردن در سال نیاز دارد
 • فیلتر استخر دیاتومه

گرانترین و موثر ترین گزینه برای فیلتر کردن استخر، استفاده از فیلتر دیاتومه است. فیلتر های دیاتومه می توانند آلودگی ها را تا 5 میکرون فیلتر کنند. ساختار این محصولات به این شکل است که مخازن فیلتر حاوی شبکه هایی می باشد که با پودر سفید و شکننده ای پر شده.

مزایا و معایب فیلتر دیاتومه

مزایا

 • قابلیت فیلتر آلودگی ها تا 5 میکرون
 • نگهداری و تمیز کردن این فیلتر ساده است

معایب

 • بالاترین قیمت در میان فیلتر های استخر
 • نیاز به سرویس سالیانه دارد
 • توری ها هر 2 الی 3 سال نیاز به تعویض دارند

خرید فیلتر استخری

همانطور که تا اینجا متوجه شده اید، فیلتر استخر یکی از بخش هایی است که نمی توان آن را نادیده گرفت. با اینکه در انتخاب مدل فیلتر، دست شما باز است، اما در هر صورت باید خرید فیلتر را انجام دهید تا بتوانید نظافت فیلتر خود را همیشه حفظ کنید.

ضروری است که بدانید، حتی در صورت استفاده از بهترین مدل های فیلتر استخر، باز هم باید از مواد شیمیایی از جمله کلر استفاده کنید. این مواد شیمیایی می توانند تضمین کننده سلامت آب باشند و در صورتی که قصد استفاده از آب را داشته باشید، برای جلوگیری از رشد باکتری ها و میکروب ها، حتما این موارد را در کنار سیستم فیلتر در نظر بگیرید.

قیمت فیلتر استخر چقدر است؟

یک قانون کلی برای قیمت فیلتر استخر می توان در نظر داشت. فیلتر شنی جزو مدل های رازان قیمت به شمار می رود و فیلتر کارتریجی قیمت بالاتری دارد. اما فیلتر دیاتومه از هر دوی این محصولات گرانتر می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و لیست محصولات می توانید با ما در ارتباط باشید، اما در صورتی که هیچ اطلاعاتی از قیمت فیلتر ندارید، باید بگوییم که در بازار فیلتر هایی با قیمت 5 الی 30 میلیون تومان وجود دارد که با توجه به ابعاد استخر و ویژگی هایی که فیلتر دارد، می توان متغیر باشد.