فیلتر شنی

 

فیلتر شنی، یکی از مهمترین و رایج ترین انواع فیلتر استخر است که وظیفه تصفیه آب را دارد و با توجه به اینکه سرویس و نگهداری آن نسبت به مدل های دیگر فیلتر استخر ساده تر است، معمولا خرید فیلتر شنی در اولویت قرار میگیرد. برای خرید فیلتر شنی می توانید با نماینده و عامل فروش فیلتر است (آچارسی) در ارتباط باشید. این مجموعه محصولات برند های معتبر را در ایران با بهترین قیمت ارائه می کند تا خریداران بتوانند با کمترین هزینه، نگهداری از استخر خود را انجام دهند.

راهنمای خرید فیلتر شنی

معمولا افرادی که بودجه کمتری برای تصفیه استخر در نظر گرفته اند، فیلتر شنی را از میان فیلتر های استخر انتخاب می کنند. فیلتر شنی می تواند برای استخر های کوچک، متوسط و حتی استخر های بزرگ به خوبی کار کند.

فیلتر شنی چیست؟

فیلتر شنی یا فیلتر شنی دستگاهی است که از مخزن تحت فشار یا اتمسفر ساخته شده از فولاد گالوانیزه، بتن یا فایبرگلاس با پوشش رنگ اپوکسی یا مخزن پلی اتیلن FRP که به صورت استوانه ای یا مکعبی ساخته می شود. این مخازن بستری برای شن و ماسه خالص (سیلیکا) با دانه بندی های مختلف برای تصفیه آب (فیلتراسیون) است که ذرات جامد و معلق، گل و لای و ذرات معلق بیولوژیکی تا 50 میکرون را حذف فیزیکی می کند.

آنها از فیلتر شنی برای حذف ذرات معلق بیولوژیکی فیزیکی در آب و فیلتر کردن آب تا قطر 50 میکرون استفاده می کنند. ناخالصی های موجود در آب شامل مواد آلی، باکتری ها، گل، رنگ و پلانکتون است. آب تصفیه شده به آرامی در مخزن فیلتر شنی ریخته می شود و ذرات کثیفی موجود در آب توسط ماسه (سیلیس) جذب می شود و آب تصفیه شده از طریق سوراخ های فیلتر به سمت مصرف کننده هدایت می شود. این فناوری فیلتر مخصوصاً برای پیش تصفیه تجهیزات ضد عفونی، سیستم های چرخش، فرآیندهای آب شستشو، سیستم های آبیاری، تصفیه آب حوضچه، تصفیه آب استخر و تمیز کردن آب های زیرزمینی مناسب است. فیلتر شنی جزء مراحل اولیه تصفیه آب است و پس از آن در مراحل بعدی از فیلتر کربن استفاده می شود. فیلترهای شنی به صورت افقی و عمودی ساخته می شوند. قطر فیلتر عمودی از 0.5 تا 3 متر و ارتفاع آن از 0.5 تا 2.5 متر می باشد. در ادامه چند نوع فیلتر شنی توضیح داده شده است.

مزایای فیلتر شنی استخر

قیمت فیلتر شنی، یکی از بزرگترین مزیت های این محصولات به شمار می رود. قیمت پایین و هزینه پایین نگهداری که این نوع فیلتر های استخر دارند، باعث می شود تا برای صرفه جویی در بودجه انتخاب خوبی باشند. علاوه بر هزینه پایین تعمیر و نگهداری، این محصولات، تعمیر و نگهداری این محصولات نیز به سادگی انجام میگیرد. شن و ماسه ای که برای فیلتر در این دستگاه ها به کار برده می شود نیز حدود 5 تا 7 سال ماندگاری دارد که این یعنی بدون دردسر تا مدت طولانی می توانید از سیستم فیلتر استخر استفاده کنید.

کاربرد فیلتر شنی

  1. تصفیه آب استخر
  2. رنگ های حل شده در آب را از بین می برد
  3. تصفیه آب برگشتی از برج خنک کننده
  4. تصفیه آب استخرهای پرورش ماهی
  5. تصفیه فاضلاب صنعتی و انسانی
  6. تصفیه آب های سطحی (رودخانه یا چاه)
  7. دستگاه تصفیه آب پیش تصفیه اسمز معکوس (RO)
  8. فیلتراسیون مصارف شرب و صنعتی (تصفیه آب شهری و صنعتی)

بک واش فیلتر شنی

یکی از فرایند هایی که حتما باید برای نگهداری از فیلتر شنی انجام دهید، بک واش آن است. البته به صورت جامع آموزش بک واش فیلتر استخر را در یک پست مورد بررسی قرار داده ایم که می توانید آن را در سایت مشاهده کنید.

قیمت فیلتر شنی

مانند محصولات دیگری که در فروشگاه آچارسی ارائه می شود، فیلتر شنی نیز در انواع مختلفی ارائه شده که می توانید محصولات مورد نظر را در دسته بندی فیلتر شنی مشاهده کنید. این محصولات نسبت به ویژگی ها و قابلیت هایی که دارند دارای قیمت های متفاوتی هستند. همچنین برای استعلام قیمت فیلتر شنی می توانید با کارشناسان در ارتباط باشید تا قیمت به روز را در اختیار شما بگذارد.

در صورت نیاز به خرید نیز، می توانید با شماره تماس های بخش فروش اچارسی در ارتباط باشید تا خرید فیلتر شنی را در کوتاه ترین زمان انجام دهید. اگر با ویژگی های فیلتر های شنی آشنایی ندارید، می توانید از کارشناسان مشاوره رایگان دریافت کنید و بعد از انتخاب محصول مناسب، خرید خود را از نماینده فیلتر شنی انجام دهید.

قیمت فیلتر شنی گالوانیز